
“Kivesz, betesz. Ha az ember meggondolja, a gyártási folyamatban is hasonló mozdulatok vannak.”
Ez az új képességvizsgáló munkaszimulátor a megyei rehabilitációs hatóság épületében megkönnyíti majd a mindennapi munkát.
Illés Edit – osztályvezető, Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztály
„Azok a betegek, akik valamilyen fogyatékosság, betegség vagy baleset kapcsán a munkaképességük egy részét elvesztették, azokat mi vizsgáljuk, véleményezzük és döntjük el, hogy alkalmasak-e még valamilyen munka ellátására, amennyiben nem, milyen ellátásra jogosultak.”
Mintegy 82 millió forintnyi uniós forrásból teljesen megújult az épület, amelyet a látás- és hallássérült, az értelmi fogyatékkal élők és a mozgásukban korlátozottak számára is akadálymentesítettek. Továbbá új informatikai rendszert alakítottak ki, kicserélték az irodai bútorokat és új tájékoztató táblát szereltek fel. A beruházásnak köszönhetően korszerű körülményeket teremtettek a Sugár úti épületben – hangsúlyozta köszöntőjében Puskás Tivadar polgármetser.
„Azok az infrastrukturális és épületbéli fejesztések, mik itt megtörténtek, mind a szombathelyieknek az érdekeit, a Vas megyeieknek az érdekeit szolgálja.
A program elsődleges célja a magasabb színvonalú ügyfélkiszolgálás, az esélyegyenlőség megteremtése volt – mondta el Harangozó Bertalan kormánymegbízott.
„2010-ben az aktivitás, vagyis a foglalkoztatás területén megjelenő foglalkoztatás 3,7 millió embert érintett. Ma pedig 4 millió 250 ezer ember foglalkoztatásáról beszélhetünk.”
Az ünnepélyes átadón elhangzott: plusz források bevonásával november végéig a klímarendszert is kiépítik az épületben.





























