Hírek

Gyerekzsivaj tölti be az egykori Gyermekek Háza épületét és udvarát

2025. július 29., 12:04

Gyerekzsivaj tölti be az egykori Gyermekek Háza épületét és udvarát - hétfőn elstartolt az AGORA nyári tábora. Most és jövő héten is közel 40 fős a létszám. Az első turnusban a kézműveskedésen van a hangsúly, a másodikban nyomoznak majd a gyerekek.

Gyerekzsivaj tölti be az egykori Gyermekek Háza épületét és udvarát

Tarsolykészítéssel kezdődött a program hétfőn az Agora táborban. A saját kezűleg készített kis szütyőnek egész héten hasznát veszik a gyerekek.

Orosz Zsuzsanna - közművelődési szakember, AGORA
“Most tarsolyt készítenek a gyerekek mert felelevenítjük a kézműves táborban a régi mesterségeket is, és ez az első feladatuk, hiszen a csapatok különböző színű tarsolyt készítenek, így amikor ők nyernek meg a héten egy játékot, akkor a tarsolyba kapnak egy kis jutalmat, a hét végén pedig megnézzük, hogy kinek gyűlt össze a legtöbb jutalom.”

Az első tábori turnusban kézműveskedéssel töltik az időt a gyerekek, de az udvaron sportolni is lehet. Lesz agyagműves foglalkozás, kötélverés, nemezelés és kirándulás is, amit nagyon várnak a gyerekek.

Gábriel Panni
“-Nagyon szeretek kézműveskedni és nagyon tetszik a táborban, hogy nagyon jó a közösség, nagyon jók a programok.
-Mit vársz a legjobban a héten? Sok minden vár még rátok.
-Szerdán megyünk kirándulni, azt nagyon-nagyon várom, szerintem nagyon izgalmas lesz.“
Az első héten Oszkó, a másodikon Szőce lesz az úticél. Van, aki mindkét hétre jelentkezett.
Hirschl Anna
"-Kézműveskedünk.
-Mit vársz a legjobban?
-A második héten azt a parkot.
-Milyen parkot, mi lesz ott a program?
-Hát ott sok játék van."
Jövő héten nyomozni indulnak a gyerekek: tanulhatnak városról és történelemről is.
Orosz Zsuzsanna - közművelődési szakember, AGORA
“A második hét az ami egy kis változást hozott, ez a nyomozásos téma, hiszen a kézműesség az elég hagyományos, minden évben sok kézművesség van, hiszen ez az egyik fő profilunk év közben is, és a második hétben a nyomozás hozza az újdonságot, hogy a városban állomások lesznek, felfedezhetnek, egy kicsit Szombathelyt jobban megismerhetik és kicsit a történelembe is visszautazunk.”

 

Idén az első héten 39, a második turnusban 40 gyerek tölti az idejét az Agora táborban.