A 100TAGÚ CIGÁNYZENEKAR HANGVERSENYZENEKARI GÁLAKONCERTJE 2021017

Hírek

Július elseje, Semmelweis Ignác születésnapja 2011 óta az egészségügyben dolgozók ünnepe

2026. június 25., 12:53
Július elseje, Semmelweis Ignác születésnapja 2011 óta az egészségügyben dolgozók ünnepe. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Vas Vármegyei Területi Szervezete tizenegyedik alkalommal szervezett megemlékezést, ahol elismeréseket is átadtak.
Július elseje, Semmelweis Ignác születésnapja 2011 óta az egészségügyben dolgozók ünnepe

A Himnusz hangjaival és Csorba Bence szavalatával vette kezdetét az egészségügyi szakdolgozói kamara helyi szervezetének Semmelweis-napi ünnepsége a Savaria moziban csütörtök délelőtt.


"A gyógyítás útja csendből születik."

Elhangzott több köszöntő. Elsőként Rápli Róbert lépett a pulpitushoz - Semmelweis Ignác életpéldájáról, forradalmi felismeréséről beszélt.

Rápli Róbert - országgyűlési képviselő
"Semmelweis felismerte az akkor még forradalmi igazságot, hogy ne csak az számít, mit tudunk, hanem hogy miként vagyunk jelen a beteg mellett. Számít a tisztaság, a figyelem, a gondosság, a mindennapi aprólékos munka is."

A felszólalók sorra méltatták az egészségügyi szakdolgozók elhivatottságát.

Király Ildikó - megyei tiszti főorvos
"Munkájuk azt üzeni mindannyiunk számára, hogy a magas színvonalú betegellátás és az emberi odafordulás együtt alkotják azt az értéket, amelyre egészségügyünk épül."

Elhangzott: ezen a napon nem csupán megemlékeznek a magyar orvostudomány legnagyobb alakjáról, Semmelweis Ignácról, hanem tiszteletüket is kifejezik mindazok felé, akik hivatásukat hozzá hasonló emberséggel és szakmai igényességgel végzik. Az egészségügyi hivatás nem egyszerűen munka, hanem küldetés.

Szabó Péterné - elnök, MESZK Vas Vármegyei Szervezete
"Egyre kevesebb fiatal választja ezt a pályát, és akik mégis így döntenek, már a képzés alatt szembesülnek a hivatás nehézségeivel, terheivel, felelősségével. Ezért tartom fontosnak, hogy a mai napon ne csak a jelen kiválóságait ünnepeljük, hanem a jövőért érzett felelősségünket is kimondjuk."


"Ideje a sírásnak, ideje a nevetésnek."

Soha ne felejtsd el - Bölcsességek Semmelweis Ignác szellemiségében címmel műsort adtak a PTE Szent-Györgyi Albert Technikum irodalomszakkörösei, majd sorra szólították a díjazottakat. Elismerést vett át Csorba Katalin gyógytornász; Fülöpné Rigó Szabina Borbála, a Rózsakert Integrált Szociális Intézmény osztályvezető ápolója; Horváth Sándorné, az Aneszteziológiai és Intenzív Osztály szakasszisztense; Laskovits Henriett védőnő; Márovicsné Pék Mónika diplomás ápoló, perinatális szaktanácsadó; Molnárné Király Judit a kormányhivatal népegészségügyi főosztályának közegészségügyi-járványügyi felügyelője és szakügyintézője; Németh Józsefné sürgősségi szakápoló és Németh Károlyné, a sárvári 6-os számú háziorvosi körzet asszisztense. Egy újonnan alapított kitüntetés is gazdára talált:

"Az egészségügyi utánpótlás jövőéért” díj azoknak a szakembereknek adható, akik munkájukkal hozzájárulnak a jövő egészségügyi szakdolgozóinak megtalálásához, képzéséhez. A díjat Szélinger Tícián mentőápolónak ítélték oda, aki pályaorientációs és oktatási területen is kiemelkedően teljesít. Délután a sürgősségi ellátástól a fogászaton át a természetgyógyászatig 17 szakmacsoportban tartottak továbbképzést.