MNB
MNB - 2

Kötelező Falco-győzelem Debrecenből

2012. december 03., 17:38

A jól sikerült első negyednek köszönhetően nyert Debrecenben a SZOVA-Trend Optika KC NB I-es kosárcsapata. A szombathelyiek győzelmüknek köszönhetően továbbra is a bajnokság élmezőnyében tanyáznak.

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a tabella negyedik helyén álló SZOVA-Trend Optika KC a sereghajtó Debrecen otthonában lépett pályára.  A találkozót a várakozásoknak megfelelően a jóval nagyobb játékerőt képviselő sárga-feketék kezdték jobban: Tomiszlav Ivosev pontjaira alapozva az első   negyed végén már 25:16-ra vezettek a szombathelyiek. Ebben az időszakban szinte egyedül  az egyik új légiós, Brian Stafford tartotta meccsben a hajdúságiakat. A második játékrész elején  sikerült felzárkózniuk a debrecenieknek, ám a félidő hajrája  a vasiaknak kedvezett, így ők vonulhattak megnyugtatónak mondható, 12 pontos előnnyel a nagy szünetre. Ezt követően a hazaiak főként légiósaik jó játékában  bízva megpróbáltak fordítani, ám Kálmánék minden próbálkozásukat visszaverték. A zárónegyednek így 57:44-es  vasi vezetésről futhattak neki a küzdő felek. Az utolsó 10 percet ugyan 29:24-re megnyerték a vendéglátók, ám a mérkőzésen  így is a SZOVA-Trend Optika KC győzött, mégpedig 81:73 arányban. A vasiak így tartják előkelő pozíciójukat a tabellán: Bencze Tamás csapata a negyedik helyet foglalja el. A szombathelyiek a pontvadászat  következő fordulójában az éllovas Alba Fehérvár otthonában lépnek parkettre. A találkozót a két gárda  december 9-én vasárnap 18 óra 30 perckor játssza. A mérkőzést a tervek szerint a SportKlub televízió élőben közvetíti majd.