
Minden tanár tagja a Nemzeti Pedagógus Karnak. A testületet kormányzati szándék hozta létre, a mérnöki, illetve orvosi kamarák mintájára önálló érdekképviseletként működik majd.
A szervezet létrehozásával lezárult az oktatási rendszer átalakítása – mondta a Szombathely Ma című műsorban Rettegi Attila, a Nemzeti Pedagógus Kar Vas megyei megbízottja.
Rettegi Attila – Vas megyei megbízott, Nemzeti Pedagógus Kar
„A törvényjavaslatokat fogjuk például véleményezni, de lesznek olyan önálló jogkörök is, mint például bizonyos etikai kérdések elbírálásában is a Nemzeti Pedagógus Kar lesz a jogszabály erejénél fogva illetékes. Harmadrészt pedig a pedagógusokon, illetve a Nemzeti Pedagógus Kar tagjain is múlik, hogy milyen tartalommal tudják ezt a dolgot megtölteni.”
A Nemzeti Pedagógus Kar egyik első feladata a pedagógus etikai kódex elkészítése lesz. A kar területi, megyei szervezetei majd szeptemberben alakulnak meg.





























