Hírek

Munkavégzés a hőségben

2013. június 19., 19:51

Tovább folytatódott a kanikula. Nincsenek könnyű helyzetben azok akik ilyenkor a szabadban dolgoznak. Minden munkahelynek, többek között, védőitalt kell biztosítania a dolgozóknak és óránként legalább 10 perc pihenőt.

Munkavégzés a hőségben

Már délelőtt 30 fokot mértek Szombathelyen. Aki tehette, az utca árnyékos oldalán sétálgatott.

"Sok folyadékot fogyasztok, elbújok az árnyékba."

Így védekeznek az emberek a hőségben. Vannak azonban akik nem tudnak elbújni a nap elől, mert  munkájukat a tűző napon kell végezniük.  A Szom-Park munkatársai a belváros közelében a  virágágyásokat gyomlálták. Kevés volt az árnyékos hely.

Györke Csilla
Ásványvizet úgy adnak. Sokszor leülünk, ha már sok a nap. Ha már érezzük, hogy meleg van, akkor leülünk.

Gyorsabban fogy a frissítő vízből, amit a vállalat folyamatosan biztosít a dolgozóknak. Óránként 10 perc pihenőt is tartanak, és a munkaszervezéssel is igyekeznek védeni az embereket.

Kiss Dávid, igazgató - SZOM-PARK Kft.
Amennyiben ez kivitelezhetetlen akkor ezt végre kell hajtani a tűző napon is ezt a munkát. De vannak olyan praktikák, hogy igyekszünk azt a munkát az árnyékos helyen végezni. Pl. fűnyírási tevékenységnél az adott időszakban a fák alatt végzik, nem annyira kitett a napsugárzásnak a munkavállaló.

A füvet nyírják az elkerülőn a Magyar Közút munkatársai. A tűző napon is kell dolgozniuk, akárcsak akkor ha kátyúznak. Védőitalt itt is biztosítanak, és rendszeresen van pihenő.

Horváth László, megyei igazgató - Magyar Közút Nonprofit Kft.
Folyamatos munkavégzést kell végeznünk. Természetesen ezekkel a pihenőkkel. Azt is tudják a dolgozók, hogy nem kell ilyenkor megszakadni. Ha rosszul érzi magát akkor igenis pihenjen.

Az elmúlt évek tapasztalatai szerint a cégek többsége betartja a hőségben végzett munkára vonatkozó munkavédelmi szabályokat. Van olyan munkáltató is, aki nemcsak védőitalt és pihenőt, hanem szellős ruhát, cipőt és kalapot is vásárolt a dolgozóinak.

Potyi Szilvia, ig.helyettes - Vas Megyei Kormányhivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Szakigazgatási Szerve
Mivel a mi ellenőrzéseink komplexek, ezért felügyelőink ezekre a kérdésekre külön is figyelmet fordítanak. Abban az esetben ha másodfokú hőségriadót elrendeli a tisztifőorvos akkor erre még nagyobb figyelmet fordítunk, a harmadfokúnál már csak erre a kérdésre is végzünk ellenőrzéseket.

A következő napokban még nagyobb forróságra kell számítanunk, lehűlés legkorábban vasárnap lehet.