
Szerda este közel 1800 néző volt kíváncsi Európa egyik legerősebb csapatára: Szombathelyre látogatott a többszörös Bajnokok Ligája, Magyar Kupa és bajnoki aranyérmes Győri Audi ETO KC együttese. A nemzetközi kupaszereplés miatt rendezték hétköznap a női kézilabda NB I 14. fordulójának párosítását. Az SZKKA megfogyatkozott kerettel fogadta a Rába-parti gárdát. Meglepően bátran kezdtek a szombathelyiek, akik a 8. percig tartották a lépést az esélyesebb vendégekkel. Ekkor viszont elég volt egy támadást elrontani és máris ritmust váltott a rivális. Zártabb védekezéssel és gyors ellenakciókkal magabiztos előnyre tettek szert. A hazai kispadról egymás után szálltak be a tehetséges fiatalok, akiket motivált, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen szerepelhetnek. A szünetig nem fékezett a győri expressz és 13 gólos fór állt az eredményjelzőn 30 percnyi játék után. A térfélcserét követően Marija Simic játéka feljavult, aki több vendég lövést hárított. Támadó oldalon viszont továbbra is akadozott a szombathelyi gépezet, így nem tudott faragni a különbségből a vasi együttes. Pődör Zoltán a Ferencváros elleni derbihez hasonlóan ezúttal is valamennyi játékosának lehetőséget adott a bizonyításra. A Győr magabiztosan gyűjtötte be a győzelemért járó két pontot a gyel véget ért találkozón.
Pődör Zoltán - ügyvezető, SZKKA
- Mikor a Győr jön ide hozzánk, akkor mindig egy nagy élmény számunkra, s egy nagy megtiszteltetés, hogy játszhatunk ilyen világsztárok ellen. Ma is láttuk azt a sebességkülönbséget, ami a két csapat között van, de hát ez természetes, mert teljesen más célokért küzdünk.
Az SZKKA saját nevelésű tehetséges kézilabdázóinak biztosan emlékezetes marad a legutóbbi két találkozó, amelyből erőt meríthetnek a folytatáshoz.
Bősze Olívia - játékos, SZKKA
- Voltak nagyon jó periódusok, a kapusaink is jól védtek, ment a támadójáték is - még ha hibáztunk is. De úgy gondolom, hogy jól játszottunk, de jó volt világsztárok ellen játszani és gratulálok még egyszer, sok sikert kívánok a bajnokságban.
A bajnokság féltávjánál az SZKKA a 9. helyen áll. A következő mérkőzésig a jelenleg sérült és beteg játékosoknak lehetősége lesz felépülni, hiszen a válogatott összetartás miatt a Kozármisleny elleni összecsapást február 21-én rendezik.



























