
A fogyasztásmérők és vízvezetékek fagyás elleni védelméről is most érdemes gondoskodni - hívja fel a figyelmet a szolgáltató.
Vízmérő cserére érkeznek a Vasivíz Zrt. szakemberei a Dob utcába. A pontos és megbízható vízmennyiség mérés és az ez alapján történő számlázás érdekében időről időre ki kell cserélni az órákat.
A részvénytársaság üzemeltetésében levő főmérőket 4, a mellékmérőket 6 évente cseréli a szolgáltató, de lakossági bejelentésre a meghibásodott mérők cseréjét soron kívül is elvégzik. A szakemberek egyenruhában dolgoznak és igazolvánnyal is tudják bizonyítani, hogy a Vasivíz Zrt. munkatársai. Mindez azért is fontos, mert október 1-jén kezdődik a mérőórák leolvasása Szombathelyen. Ehhez a szolgáltatók munkatársainak be kell jutni az ingatlanokra a vízmérőaknához, vagy a pincébe. A fogyasztóknak pedig fontos, hogy ne tévesszék meg őket csalók.
Németh Gábor, műszaki igazgató - Vasivíz Zrt.
Az első 6 nap közületekhez és a nagyobb fogyasztókhoz megyünk. Majd kb. 3 hét a lakossági leolvasás. November első 6 napján szintén a közületeknél olvassuk le a mérőórákat, majd 3 hét a lakossági leolvasás.
Elfagyott mérőórákat cserélnek a Vasivíz Zrt. szakemberei ezen a több évvel ezelőtti felvételen. Már most érdemes felkészülni a mérőórák és vízvezetékek téli, fagyás elleni védelmére.
Németh Gábor, műszaki igazagató - Vasivíz Zrt.
A szolgáltatási szerződésben rendelkezik arról, hogy a vízmérők védeléről a fogyasztó köteles gondoskodni. Az idei év extrém volt. Februárban volt egy kéthetes, hosszantartó, -15, -20 fok közötti hőmérséklet. Ebben az időszakban nagyszámú elfagyás volt. Mintegy 600 vízmérőelfagyás történt szolgáltatási területünkön. Szombathelyen több száz bejelentést kaptunk.
A mérőórák és vezetékek téli védelmére több módszer is létezik. A legfontosabb, hogy figyeljünk mindig oda a pincék, aknák megfelelő zárására, szükség szerinti szigetelésüket oldjuk meg és a nem vagy alig használt vezetékek, illetve kerti csapokat szakszerűen víztelenítsük. Gyakori hiba, hogy a kerti csapok víztelenítésénél a fogyasztók az úgynevezett „zágrábit" nem zárják el teljesen, ebben az esetben a szerelvény átereszt és folyamatosan víztelenít. A fagyásból eredő károk és a szükséges cserék, javítások költségei minden esetben a fogyasztót terhelik.





























