Hírek

Régiós kézilabda kiválasztó az Arénában

2010. november 05., 12:50
Régiós kézilabda kiválasztót szerveztek pénteken az Aréna Savariában. A programon Vas, Veszprém és Fejér megye legjobb 14 éves kézilabdázói vettek részt. Vas megyéből három egyesület küldött játékosokat. A legjobbak a régió válogatottjába kerülhetnek.
Régiós kézilabda kiválasztó az Arénában

Az élsport alapja a megfelelő fizikai állapot. Ezért is figyelték elsősorban a motorikus képességeket a szakemberek a kiválasztón. A kézilabda utánpótlást Magyarországon nyolc régióba osztották, a Csiszár László régióba Vas, Veszprém és Fejér megye tartozik. Természetesen a gyerekek játékkészségét is figyelték a nap folyamán, így alakul ki a régiós válogatott keret.

Bölöni Roland - edző, régiós U 14-es válogatott
"A gyerekek egyre jobbak. Ha hagyják az edzőket dolgozni és pénz is lesz, akkor azt hiszem, a nagyválogatottat tekintve is előre tudunk lépni."

A mostanihoz hasonló kiválasztó programot mind a nyolc régióban megtartják. A legjobbak december végén Budapesten találkoznak, ahol egy háromnapos régiós tornán mérik össze erejüket. A korosztályos válogatott az egykori válogatott Pádár Ildikó és Szarka Éva edzi.

Szarka Éva - szövetségi edző, U 14-es magyar válogatott
"Már most figyeljük a gyerekeket. A régiós torna után szűkítjük a keretet 40-50  fősre, és hát ez az együttlétünk ez két évig fog tartani."

A 14 évesek számára még nem rendeznek világversenyt. Számukra az év legnagyobb eseménye az Olimpiai reménységek versenye, amelyet minden nyáron megrendeznek. Európa- és világbajnokságra csak 17 éves koruk után utazhatnak a fiatal kézilabdázók.


Gubás Gabi Agora Szombathely