Hírek

Rendhagyó tanévet zár idén a Paragvári-iskola

2012. június 12., 19:35

Az intézményben a szokásosnál két héttel korábban ért véget a tanítás, mert felújítják az épületet. Április óta folynak a munkák, ezekben a napokban az ablakokat cserélik. A tervek szerint a szeptemberi tanévkezdésre mindennel végeznek. Az iskola felügyeletet biztosít azoknak a gyerekeknek, akiknek a szülei ezt nem tudták megoldani.

Rendhagyó tanévet zár idén a Paragvári-iskola

"Itt benn megnézhetitek, kéziszerszámok vannak benne."

A tűzoltóságra látogattak el tegnap a Paragvári-iskolások. Felpróbálhatták a sisakot,  beszállhattak a tűzoltóautóba, és azt is megnézték, mi történik, ha riasztás érkezik. A gyerekek élvezték a programot, sok érdekességet láttak.

Fekete Anna
"Megnézhettük a tűzoltóautó besejét."

Spitzer Ákos
"Az érdekel, hogy ügyesen dolgoznak, meg jó munkát végeznek, meg ügyesen taktikáznak."

Két hete nincs tanítás, ezeket a napokat már évközben ledolgozták. A gyerekek felügyeletét a tanév végéig biztosítja az iskola.

Kovács Kitti
"Elmegyünk helyekre, játszunk az osztályunkban, és tévét nézünk."

80 gyereknek szerveznek programot minden nap.

Geröly Mária - tanár, Paragvári-iskola
"Igyekeztünk érdekes programokkal színesíteni ezt a két hetet, a gyerekek részt vehettek többek közt kézműves foglalkozásokon és sportvetélkedőn."

Az iskola most munkaterület. Több száz ablakot cserélnek ki, a felét már beszerelték.

"Az ablakok cseréjének nagyon örülünk, a régieken már befolyt a víz, nem zárta ki a zajt. Energiatakarékosság szempontjából is jelentős lesz a változás."

A kivitelező mellett a pedagógusok is dolgoznak, és minden osztályban brigádot szerveztek a szülőkből, akik a régi szekrények szétszerelését vállalták. Ősszel már egy megszépült iskola fogadja a gyerekeket.

Kőváriné Fekete Marietta - igazgató, Paragvári-iskola
"Az A épület vizesblokkjai megújulnak, a B épület akadálymentes lesz, az A épület tetőszerkezetét is rendbehozzák. Klubhelyiséggel és fejlesztőteremmel bővítünk."

Az iskola kívülről is megújul, visszakapja az 1906-os építéskor kialakított küllemét. A homlokzatot újravakolják és színezik. A munkálatok 222 millió forintból valósulnak meg. 90 százalékát uniós pályázaton sikerült elnyerni, a többit az önkormányzat tette hozzá.

Gubás Gabi Agora Szombathely