Hírek

Sikeres vállműtétje után megkezdte a felkészülést a 2014-es szezonra Pars Krisztián

2014. január 16., 18:35

A Dobó SE olimpiai bajnok kalapácsvetője hamarosan Dél-Afrikába utazik, ahol négy hétig edzőtáborozik majd.

Sikeres vállműtétje után megkezdte a felkészülést a 2014-es szezonra Pars Krisztián

Hosszú esztendők óta bajlódott különböző vállsérülésekkel  Pars Krisztián. Az ötkarikás aranyérmes  atlétátának meszedés, valamint izomrost problémák miatt kellett valamivel több mint két hónapja kés alá feküdnie. A műtétet a téli holtidényre időzítette a sportoló stábja.  

Pars Krisztián kalapácsvető, Dobó SE
“Nagyon jól sikerült maga a műtét. Igazából több gond volt, mint amire számítottunk az előző jelekből. Balogh főorvos úr meg tudta oldani azokat a dolgokat, amelyek 15 ezer vagy nem is tudom hány dobás után keletkeztek a vállamban.”

A Dobó SE sportolója a sikeres rehabilitációt követően már el is kezdte a felkészülés a 2014-es szezonra. Jelenleg még Németh Zsolt vezetőedző irányításával Szombathelyen tréningezik, de hamorosan  négyhetes edzőtáborozásra a Dél-Afrikai Köztársaságba utazik.

Németh Zsolt vezetőedző, Dobó SE
“A legelső lépés az, hogy újra rendesen fel tudja venni a munkát a vállműtét után, be tudjon kapcsolódni a vérkeringésbe. Újra magas szinten tudjon edzeni. Az első előjelek azok jók, úgy tűnik, hogy bírni fogja. Apró lépésekkel haladunk előre.”

Pars Krisztián számára az idei esztendő legjelentősebb  erőpróbája az augusztusi svájci atlétikai Európa-bajnokság lesz, melyre címvédőként utazik majd a vasi sportoló.  A versenyszezont viszont már február 22-én  a téli országos bajnoksággal elkezdi.