Hírek

Szent Márton-kártya

2014. június 05., 15:34

Alanyi jogon jár minden szombathelyinek és a város felsőoktatási intézményeiben tanulóknak a Szent Márton-kártya, ezért egyedülálló a rendszer az egész országban. Július 1-jétől mintegy 80 ezer ember veheti igénybe az intézmények, vállalkozások biztosította kedvezményeket.

Szent Márton-kártya

Ilyen plasztikkártyát kap minden szombathelyi. A kedvezményekre jogosító Szent Márton-kártyához júniusban juthat hozzá mindenki, aki április 1-jén szombathelyi lakcímmel rendelkezett. Bevezetésével a városvezetés elsődleges célja az, hogy az itt élőkben erősödjön az összetartozás érzése.

Puskás Tivadar - polgármester
“Szombathelyinek lenni jó, a szombathelyi identitástudatot növelni nagyon fontos dolog. Minden közösség tagja örül annak, ha a közösséghez tartozhat.”

A Szent Márton-kártyával számos önkormányzati intézmény szolgáltatásai olcsóbban vehetők igénybe. Az elfogadóhelyek közt van az Agora, a múzeum, a színház, a könyvtár, a bábszínház a szimfonikus zenekar, valamint a Falco és a Haladás, a Kalandváros, a tófürdő, az uszoda és a műjégpálya is. Mindenhol legalább tíz százalékos kedvezményt adnak például a belépőkre. A születésnaposok a kártya felmutatásával akár ingyenjegyhez is juthatnak. A kedvezményekre jogosító rendszerhez vállalkozások is csatlakozhatnak.

Molnár Miklós - alpolgármester
“Különböző promóciókkal, kedvezményekkel nagyon könnyen és gyorsan el lehet érni a város összes lakosát. Ebből az következik - normális esetben -, hogy ha valaki a gazdaságban ésszerűen gondolkodik, akkor nagyon gyorsan lép, hogy milyen formában csatlakozzon a kártyához.”

A kártyát júniusban házhoz viszik a Polgármesteri Hivatal igazolvánnyal rendelkező dolgozói. Akik nem tudják átvenni, vagy április 1-je után költöztek Szombathelyre, illetve a helyi felsőoktatási intézmények hallgatói, a hivatalban igényelhetik az ingyenes kártyát.  A folyamatosan bővülő elfogadóhelyekről az interneten és a Szombathelyi7 című önkormányzati hetilapban tájékozódhatnak az érdeklődők.