
A legjobb tájfutók jutottak a megyei döntőkből az országos fináléba az idei diákolimpián is. Népes mezőny gyűlt össze Szombathelyen: Balatonfüredtől Nyíregyházig, Zalaegerszegtől Szegedig az ország minden tájáról érkeztek versenyzők, akik két napon keresztül mérhették össze tudásukat korosztályonként és nemenként több kategóriában.
Kiss-Geosits Beatrix - főszervező, szakosztályvezető, Haladás VSE
- Ez a mai rendezvény 520 diákolimpikon versenyzése és hozzátartózóan még körülbelül 250 kísérő is indul a tájfutó versenyen, holnap hasonlóan ez az 520 diákolimpikon megmérkőzik majd az erdőben is, hogy hosszútávon ki a legjobb és mind futva, mind tájékozódva a kihívásoknak megfelelni.
Az országos döntő lebonyolításáért a Haladás VSE szakosztálya felelt, akik már két éve készültek erre a feladatra. A verseny alkalmából új tájfutó térkép is készült Szombathelyről, hiszen a szombati versenynapon délelőttjén a résztvevők a városban futottak, egyéni sprint útvonalakon. Korosztálytól függően 2 és 10 kilométer közötti táv várt a versenyzőkre. Horváth Alex számára kifejezetten jól sikerült a sprintverseny, egyéniben ezüstéremmel alapozta meg a hétvégét.
Horváth Alex - tájfutó, Haladás VSE
- Természetesen a csapatnak is ahol tudok, segítek és az eredményekért megyünk minden egyes helyen. Úgyhogy most a váltóban Én fogok első helyen indulni.
Délután a Történelmi Témaparkból startolt el a váltóverseny. A szombathelyiek az előkelő hatodik helyen végeztek. A kétnapos rendezvényen több pontszerző helyezést is elértek a hazai közönség előtt szereplő vasi tájfutók. A gyerekek ugyanakkor nemcsak a várost és sportegyesületüket, hanem iskolájukat is képviselték a diákolimpián. A tanintézmények az elért eredmények függvényében egy pontverseny alapján külön rangsorba kerültek. Ebben az összevetésben a veszprémi Lovassy László Gimnázium végzett az élen, míg a vasi színeket képviselő Perintparti Szó-fogadó Szombathelyi Waldorf Általános Iskola és Gimnázium a hetedik, az Oladi Általános Iskola a huszadik helyet szerezte meg. A versenyzők vasárnap a Parkerdőben kijelölt a hosszú távú futamok következtek.































