Hírek

Továbbra is rendkívül gyenge teljesítményt nyújt idegenben a Falco

2013. január 11., 16:12

A SZOVA-Trend Optika KC Szombathely ezúttal Pakson szenvedett 20 pontos vereséget úgy, hogy az ellenfél legeredményesebb játékosa az a Jonathan Levy volt, akivel néhány hete bontottak szerződést a vasiak.

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában Paksra látogatott a SZOVA-Trend Optika KC együttese, ahol a tabella harmadik helyezettje látta vendégül a hatodikat. A mérkőzésnek külön érdekessége volt, hogy az ellenfél kezdő ötösében kapott helyet az a Jonathan Levy, akit néhány hete küldtek el a szombathelyiek. Ráadásul a paksiakat fűtötte a visszavágás vágya is, mivel ősszel megsemmisítő, 106:77-es vereséget szenvedtek az Aréna Savariában. Ennek ellenére a vasiak kezdték jobban a derbit: Zagorac és Jancsikin tripláinak köszönhetően a 3. percben 9:5-re vezettek Bencze Tamás tanítványai. Mint később kiderült, ezzel el is lőtték az összes puskaporukat a vendégek, ugyanis a folytatásban Levy főszereplésével hengereltek az atomvárosiak. Az első negyed végén már úgy vezettek kereken tíz ponttal, hogy az amerikai légiós pontosan ennyit termelt. A második és a harmadik játékrészben még úgy ahogy tartotta magát a SZOVA-Trend Optika KC, ám a zárónegyed elején így is 67:55-ös eredmény állt a táblán, azaz tucatnyi ponttal jártak előrébb a paksiak. Az utolsó tíz percben erre még alaposan rádolgoztak, és végül 85:65 arányú vereséggel küldték haza a vasiakat. A mérkőzés legeredményesebb játékosának az ex-szombathelyi Jonathan Levy bizonyult, aki 22 ponttal keserítette volt kenyéradói életét. A SZOVA-Trend Optika KC az újabb fiaskója ellenére is maradt a tabella hatodik helyén. A sárga-feketék jövő kedden Magyar Kupa mérkőzést játszanak Kaposváron, azt követően pedig szombaton a megyei rivális Körmendet fogadják bajnoki meccsen az Aréna Savariában.