MNB - 2
MNB

Vereséget szenvedett a Falco Sopronban

2012. december 17., 16:25

A SZOVA-Trend Optika KC Szombathely csupán az első félidőben játszottak elfogadhatóan, így a szomszédvári rangadó vége 86:72 arányú hazai győzelem lett.

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában Sopronban lépett pályára a SZOVA-Trend Optika KC. A hazai csapatból sérülés miatt hiányzott Molnár András, viszont pályára léphetett az új légiós, Calvin Watson. A mérkőzést a vasiak kezdték jobban: elsősorban Michael Fey ponterősségének köszönhetően léptek el a szombathelyiek 13:9-re. A rengeteg találatot hozó első negyed végén azonban már a soproniak jártak előrébb egy ponttal. A második felvonásban is folytatódott a nagy adok-kapok, melyből a főként triplákra alapozó hazaiak jöttek ki jobban: a nagy szünetre ők vonulhattak 43:39-es vezetéssel. Fordulást követően a vasiak még fel sem ocsúdtak, máris kaptak két hárompontost. A vendéglátók aztán a  folytatásban sem vettek vissza a tempóból és a 27. percben már 65:50-re vezettek. A vasiaknak ugyan picit sikerült szűkíteniük a különbségen, ám a zárónegyedet így is 12 pontos hátrányban kezdte Bencze Tamás alakulata. Az utolsó 10 percben ugyan még tett egy tétova kísérletett a SZOVA-Trend Optika KC a felzárkózásra, ám ezt a soproniak könnyedén visszaverték és végül 86:72-re nyertek. A sárga-feketék jelenleg a tabella 5. helyén állnak. Kálmán Lászlóék a héten két bajnokit is játsszanak: szerdán 18 óra 30 perckor a ZTE csapatát fogadják az Aréna Savariában, szombaton pedig 18 órakor a Szeged otthonában lépnek pályára.