
Kilenc középiskolából 173 pályamunka érkezett a Kanizsai Dorottya Gimnázium hagyományos megyei képzőművészeti pályázatára. A Savaria Filmszínház már tizedik éve ad otthont a rendezvénynek.
Nagy Tamás - szervező, festőművész, pedagógus - KDG
“Sokféle művészeti alkotás van. Van film például, van festmény, van grafika, van számítógépes grafika, tehát valójában nagyon színes a paletta.”
A képzőművészeti kiállításhoz már kilencedik éve művészeti projektnap is kapcsolódik, így egyre több olyan diák is részt vesz a programokon, akik nem neveztek saját alkotással.
Vincze Korina - tanuló, Kanizsai Dorottya Gimnázium
“Igazából nagyon tetszenek. Már a sulink falán találtam párat innen is, de nagyon élvezetes, meg én nagyon szeretek itt járkálni emiatt. Majdnem én is küldtem be, csak elfelejtettem - én is rajzolok -, szóval engem nagyon megérintenek ezek, nagyon szeretem a rajzokat főleg, de amúgy a fényképeket is.”
A kiállítás mellett számos kísérőeseményhez csatlakozhattak az érdeklődő fiatalok. Az egyik szervező, a szombathelyi képzőművész, Rónaszéki Linda délelőtt művészettörténeti előadást tartott, délután pedig már műhelyfoglalkozásra invitálta az alkotni vágyókat.
Rónaszéki Linda - képzőművész, szervező
“Idén a hívószó a kreativitás és a fantázia, ami nyilván minden művészet mozgatórugója; ettől függetlenül próbáltunk idén egy olyan koncepciót megtalálni, hogy bármiből bármit lehet készíteni”
A kiállításra elküldött pályamunkák közül 93 alkotást lehet megtekinteni a filmszínház aulájában.
Oroszy Csaba - festőművész, a zsűri elnöke
“Mindenki, aki bead egy munkát, az minőség. Azért minőség, mert már foglalkozik egy olyan térrel, amivel a mai világban egyre kevesebben foglalkoznak.”
A zsűri 12 különdíjat osztott szét a fiatal tehetségek között. A kanizsaisok kapták a legtöbb elismerést. Az egyik díjazott, Tolnai Bianka digitális képeit például színházi élményei ihlették. Karaktereit tekintet nélkül ábrázolja.
Tolnai Bianka - díjazott tanuló, Kanizsai Dorottya Gimnázium
“Igazából ez a stílus nálam azért alakult ki, mert az előadásban, akár, ha máshol játsszák, más színész játssza, az nem biztos, hogy ugyanaz az ember, mint akivel én itt megszerettem, ezért inkább a karaktert próbáltam megfogni arc nélkül, mégis úgy, hogy egy kicsit felismerhető legyen, hogy ki játssza itt nálunk.”
A rendezvény célja minden évben ugyanaz: lehetőséget teremteni a fiatal képzőművész tehetségek bemutatkozására. A tárlat két hétig lesz látogatható.