
A Váci Mihály Általános Iskolában régóta hagyomány, hogy a búcsúzó diákok kidekorálják a falakat az iskolában. Idén a közeli óvodával szomszédos külső falfelületre esett a választás, mivel ott korábban három panelt is graffitik csúfítottak el.
Puhr Dalma Liza - tanuló, Váci Mihály Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Isk.
“Próbáltunk minél szebbet és igényesebb munkát kihozni belőle, és azt gondolom, hogy ezt meg is tettük az osztállyal.”
A négy végzős diák mellé hat tanuló csatlakozott a 7. osztályból. Mindannyian nagyon élvezték a közös munkát.
Bokor Kiara - tanuló, Váci Mihály Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Isk.
“Meg lett ígérve nekünk, nyolcadikosoknak, hogy most festhetünk esetleg, és akkor jött az a szuper ötlet, és nagyon jó volt! Szerintem egy tök jó élmény egyébként így, főleg közösségépítőnek akár, úgyhogy én nagyon örülök, hogy ezt sikerült megvalósítani, és tényleg szuper jó volt, nagyon jó volt”
A gyerekek és a pedagógusok az iskola ÖKO profiljához illeszkedve választották ki a festmények témáit. Olyan, Magyarországon őshonos fajok kerültek a falra, mint a foltos szalamandra, a sárgarigó és a réti boglárka.
Horváth Andrea - intézményegység-vezető, Váci Mihály Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Isk.
“Természetesen a magyarországi élővilágban kezdtünk el gondolkodni. Mindenki felhozta a kis kedvenc állatkáját - én is, a kolléganőim is, a kollégám is -, és ebből készítettünk egy közös vázlatot. Képeket nézegettünk, természetfotókat nézegettünk, és ezekből egy közös vázlat készült, amit felnagyítottunk, illetve a felnagyítás után elővázoltunk a gyerekeknek, szénkrétával, és utána a kültéri festékeket használva a gyerekek festették, keverték a színeket.”
A festéket az iskola alapítványának segítségével szerezték be. A tervek szerint a következő tanévben folytatódik a kültéri panelek megszépítése.