Január 1-jével a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nőtt. A minimálbér nem lehet kevesebb mint 290 800 forint, a garantált bérminimum összegének pedig legalább 348 800 forintnak kell lennie. 2026-ban további 13, 27-ben 14 százalékkal emelik a minimálbért. A nyugdíjak 3,2 százalékkal lettek magasabbak, februárban 13. havi nyugdíjat is utalnak.
450 ezerről 570 ezer forintra nőtt a SZÉP-kártyára utalható összeg és elérhetővé válik a digitális változat is. Már többek között bútor-, vasáru, szőnyeg-, csempe- és háztartási cikk vásárlásra is fel lehet használni a kártyát.
Drágultak az autópálya-matricák. Az éves 1950, a tíznapos 220, a vármegyei biléta 230 forinttal kerül többe.
Az internetes agresszió visszaszorításáról szóló törvény értelmében akár egy év börtönt is kaphat az, aki kommentben más erőszakos halálát helyezi kilátásba.
Átlagosan 21,2 százalékkal nőtt a tanárok és óvónők fizetése. A pályakezdő gyakornokok bére bruttó 640 900 forintra emelkedett. A következő tanévtől digitális bizonyítványt kapnak a diákok, papír alapút csak külön kérésre állítanak ki.
Elindult a Vidéki Otthonteremtési Program, amit az 5000 fősnél kisebb településeken lévő ingatlanokra igényelhetnek a gyerekes családok. 3 millió forint támogatást és maximum 6 millió forint kedvezményes hitelt vehetnek fel.
A banki költségek további emelkedésére lehet számítani idén. Havonta kétszer továbbra is díjmentesen lehet készpénzt felvenni, de az ügyfeleknek erről előzetesen nyilatkoznia kell a számlavezető banknál online vagy személyesen.
Január 16-án megszűnik az Ügyfélkapu. Az Ügyfélkapu+ viszont hosszabb távon is megmarad, ezzel vagy a Digitális Állampolgár alkalmazással lehet majd bejelentkezni.
Egy rendelettervezet szerint az eddigi 16 290 forint helyett februártól már 26 700 forintot kell fizetni a műszaki vizsgáért, míg a forgalmi engedély és a törzskönyv árai megduplázódnak: 12 ezer forintot kell értük fizetni.