
Valódi összművészeti kavalkád jellemezte a művészetoktatás napja alkalmából szervezett programot. A Bartók-terem előterében kiállítás nyílt, ahol az iskolák képzőművészeti tagozatának növendékei mutatkoznak be grafikákkal, festményekkel, kisplasztikákkal egészen május 16-ig. A megnyitón köszöntőt mondott Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke, Huszár Gábor Szentgotthárd polgármestere és Fodor István tankerületi igazgató, aki arról beszélt: valódi értékteremtő munka folyik a művészetoktatási intézményekben. A művészet eszközeivel olyasmit is ki tudunk fejezni, amit szavakkal nem lehet.
Fodor István - igazgató, Szombathelyi Tankerület
Mindig nagyon nagy öröm látni a felkészítő tanárok áldozatos munkáját, a diákok, táncosok, zenészek, képzőművészeti alkotások felkészítőinek azt a hozzáállását, amivel bemutatják, amit az intézményüktől kaptak.
A kiállításmegnyitót néptáncos és hangszeres zenei produkciók követték a Bartók-terem színpadán. 13 vasi művészeti iskola tanulói mutatkoztak be, Kőszegtől Celldömölkig, Szombathelytől Sárvárig. A szervezői feladatokat idén a szentgotthárdi intézmény vállalta.
Sebestyénné Németh Eszter - igazgató, Takács Jenő Alapfokú Művészeti Iskola, Szentgotthárd
Üzenete a mai napnak, hogy nagyon fontos a művészetoktatás, a gyerekek számára boldog életet biztosít, támogatja a tanulást. A gyerekeknek óriási élmény, hogy itt a Bartók-terem színpadán léphetnek fel, ahol sok művész volt már előadóként jelen.
A magyar művészetoktatás napját 2001-ben Nemes László, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke kezdeményezte. 2002 óta minden megyében rendezvénnyel ünnepelnek. A gyerekek számára a zene, a képzőművészet és a drámajáték igazi örömforrás.
Varga Zorka Sára - tanuló, Takács Jenő Alapfokú Művészeti Iskola
Ebből táplálkozom, a zenének élek, bármi van, ezt a tudást, amit kapok és bennem van, bárhol tudom hasznosítani. Mivel mutatkozol be a mai napon? Wolf Péter Trópusi éj című darabját hoztam, ami egy nagyon virtuóz mű.
Péhm Gellért - tanuló, Bartók Béla Zeneiskola
Az évek alatt az életem fontos részévé vált, egyik alappillére lett, olyan terveim is vannak, hogy ebbe az irányba megy majd az életem felnőtt koromban.
A délutáni programban Pusztai Krisztina mesterpedagógus Generációk közötti különbségek - figyelem és motiváció a 21. századi tanórákon című előadását hallhatták az érdeklődők, majd szakmai beszélgetésen vettek részt.